AddToAny

Vi er bare to vedtak unna å være et forbund

Vi er bare to vedtak unna å være et forbund
Nysgjerrigheten til en sammenslåing var større enn skepsisen da tillitsvalgte fra både Transportarbeiderforbundets foreninger og Fellesforbundets avdelinger i Oslo, Akershus og Østfold møttes.
Informasjonsmøte i Oslo var det første av en rekke lignende møter over hele landet der de to forbundslederne Jørn Eggum (Fellesforbundet) og Lars Johnsen (Transportarbeiderforbundet) skal informere om både prosessen om - og hva de mener man oppnår ved en sammenslåing av de to forbundene.
Allerede i slutten av februar skal Fellesforbundets representantskap si ja eller nei til å ta Transportarbeiderforbundet inn i Fellesforbundet, og 8. mai avholdes et ekstraordinært landsmøte i NTF som vil avgjøre om det blir sammenslåing fra 1. juni.

- Mer like enn ulike
I går var det tillitsvalgte fra avdelinger og foreninger i de to forbundene i Oslo, Akershus og Østfold som var samlet i Oslo. De fikk høre Jørn Eggum fortelle at en sammenslåing vil gjøre begge forbundene sterkere.
- Slagordet på landsmøtet i Fellesforbundet til høsten er «Sterkere sammen», og det er nettopp derfor vi gjør dette. De to forbu
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra Transportarbeideren

Noe av det jeg aldri har klart å forstå er hvorfor borgerlige politikere og enkelte arbeidsgivere - ikke evner å handle rasjonelt, til tross for at det åpenbart er lønnsomt.
Transportarbeideren hadde i siste nummer en artikkel om den stolte tradisjonen med internasjonal solidaritet. Det ble i 1969 satt i gang en full losse-blokade av USA-druer.
Forbundsleder Lars Johnsen raser over at de som jobber på forbundets grossistoverenskomst ikke får et øre som følge av tariffoppgjøret.
Transportarbeiderforeningen Vestfold-Telemark kan bli splittet og gå inn i to eksisterende avdelinger i Fellesforbundet i de to fylkene dersom Transportarbeiderforbundet slår seg sammen med Fellesforbundet.
Julius Pedersen gjør fremdeles den samme jobben med å hente søppel i Vestfold som før Retur AS gikk konkurs forrige uke, men nå heter arbeidsgiveren Norsk Gjenvinning.

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt