Fagbladet
02.10.2017
Tolv ansatte i Vann- og avløpsetaten har tatt fagbrev i prosesskjemi. Det betyr både mer kunnskap og mer lønn, og mer fellesskap på jobben.
På toppen av Oslo ligger Maridalsvannet idyllisk plassert, noe både joggere og barnefamilier nyter godt av. Men enda viktigere enn idyllen er det at Maridalsvannet forsyner store deler av hovedstadens innbyggere med vann. Derfor ligger Oset vannbehandlingsanlegg her, med ansvar for blant annet drift, vedlikehold og fornyelse av byens renseanlegg, ledningsnett og pumpestasjoner.
Heldigvis er de ansatte opptatt av kunnskap, og tolv ansatte har tatt fagbrev i kjemiprosess som en etterutdanning etter ulike fagbrev de allerede har. Dette gjør de ansatte tryggere på det daglige arbeidet sitt, ved blant annet å gi dem en større forståelse for maskiner og drift.
Merverdien av dette nyter vi som bor i Oslo: Vi kan føle oss enda tryggere på kompetansen til
Gå til medietHeldigvis er de ansatte opptatt av kunnskap, og tolv ansatte har tatt fagbrev i kjemiprosess som en etterutdanning etter ulike fagbrev de allerede har. Dette gjør de ansatte tryggere på det daglige arbeidet sitt, ved blant annet å gi dem en større forståelse for maskiner og drift.
Merverdien av dette nyter vi som bor i Oslo: Vi kan føle oss enda tryggere på kompetansen til


































































































