Torsdag ansatte universitetsstyret fire av dem, mens to dekanstillinger utlyses på nytt. Det skjer dels på grunn av at søkere har trukket seg og dels fordi tilsettingsutvalget ikke har vurdert søknadene som gode nok, opplyser universitetsledelsen.
De fire dekanene som ble ansatt torsdag er Bjørn Solvang, Sonni Olsen, Kathrine Tveiterås og Arne Smalås.
To dekaner fortsetter
To av dem er dekaner i dag og har søkt på jobbene de sitter i. Det er Bjørn Solvang, som fortsetter som dekan ved Fakultet for ingeniørvitenskap og teknologi (IVT -fakultetet) i Narvik. Også dekan Sonni Olsen (bildet under) ved Fakultet for humaniora, samfunnsvitenskap og lærerutdanning (HSL -fakultetet) får jobben hun har per i dag. Hun var eneste søker til jobben.
(Foto: Stig Brøndbo)
Ved Fakultet for biovitenskap, fiskeri og økonomi går dekanjobben til Kathrine Tveiterås, som er instituttleder ved Norges Fiskerihøgskole. Dagens dekan, Edel Elvevoll, har ikke søkt.
Are Smalås har fått jobben som dekan ved Fakultet for naturvitenskap og teknologi. Han er i professor i kjemi og leder av Norwegian Structural Biology Centre ved UiT.
Dagens dekan ved dette fakultetet, Morten Hald


































































































