AddToAny

Tore på Toro vil ha med flere

Tore på Toro vil ha med flere
For bare et par år siden forsvant flere titalls årsverk på Toro-fabrikken i Arna. Nå trengs det flere folk, mener tillitsvalgte.
2014 var et tøft år for ansatte på Toro-fabrikken. Fabrikken, som har ligget i Arnadalen siden 1967, ble både rammet av en støveksplosjon og kraftige nedskjæringer. 40 årsverk ble borte og fabrikken reduserte kostnadene med 60 millioner kroner.

Etter et par år med nedskjæringer og omstillinger, mener NNN-klubben at det nå må nyansettelser til.

- Vi er rett og slett for få. Vi mener grunnbemanningen er for lav og argumenterer for at det må ansettes flere. Enn så lenge har ledelsen stort sett svart oss med at vi må vente litt, sier hovedtillitsvalgt Robert Kollevåg.

NNN-klubben mener at de har vært tålmodige lenge nok. Før jul ble det ansatt noen operatører, men ifølge Kollevåg så er det ikke nok.

- Ansatte jobber overtid og vi har flere midlertidig ansatte. Det er ikke bra å ha folk gående for lenge på midlertidige kontrakter. Det er å bruke folk. Når grunnbemanningen er for lav, så mener vi det må ansattes folk fast, sier Kollevåg.

Når det er sagt, så skal det sies at Kollevåg beskriver forholdet til ledelsen som bra. De har en go
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NNN-arbeideren

? Regjeringens forslag til statsbudsjett for 2027 får neppe folk til å sette kaffen i halsen. Det er verken dramatisk eller spesielt oppsiktsvekkende.
NNN-arbeideren 21.10.2026
Helsemyndighetene, produsenter og handelen inngår en ny kostholdsavtale med matbransjen. Fra matindustrien har Mesterbakeren, Norgesmøllene, Orkla, Mills, Bama og Tine skrevet under avtalen.
NNN-arbeideren 21.10.2026
Det er på de kaldeste stedene du møter de varmeste folkene. Det er innsalget på filmen «In Cod We Trust», som i høst fikk sin norgespremiere under Nordkapp filmfestival i Honningsvåg.
NNN-arbeideren 21.10.2026
En radio som kan lades opp med solcellepanel eller en sveiv på baksiden, gjør at du kan få med deg radiosendinger selv om strømnettet går grunnet en krise.
NNN-arbeideren 21.10.2026
– Det var alltids noen asosiale typer på jobben, som likevel bestandig rakk klubbmøtet.
NNN-arbeideren 21.10.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt