AddToAny

Thorsen: Vil ha rom for mer risiko i forskningen

Thorsen: Vil ha rom for mer risiko i forskningen
studentleder. Jonas Wettre Thorsen ved NMBU vil ha heltidsstudenten og friere rammer for forskningen. Begge deler handler for ham om å kunne utforske, lære og vokse - friere enn det man kan nå.
I Ås er det tog som gjelder, både sør- og nordover, så studenttingsleder Jonas Wettre Thorsen vil få til flere avganger. Og få på plass studentombud for NMBU -studentene.

Og så håper jeg vi vil ha en viktig rolle i det strategiske arbeidet med dennye NMBU -campusen, sierhan.

Hvilketparti er bestpåhøyereutdanning?

Der vil jeg jo gi en stor skryt til alle som ikke er for skolepenger. Og såhåper jeg den debatten aldri vil komme opp igjen i Stortinget, sier Thorsen, og ekskluderer dermed i alle fall Høyre og Frp som kandidater, ifølge derespartiprogrammer.

Senterpartiets programkomité ville ha skolepenger for internasjonale studenter, men landsmøtet var uenig og nå lover partileder Trygve Slagsvold Vedum å ikke foreslå det.

Ellers vet jeg ikke helt hvem som er helt på toppen, sierhan.

Isaksen provoserer medskolepengeprat

Må tørre mer utradisjonelleting

Hvem håper du blirkunnskapsministerettervalget?

Jeg er faktisk litt usikker på hvem jeg ønsker. Men jeg håper vi får en som ser helheten, ogforskning, undervisning og innovasjon i ett. En som tør åsatse.

Han forklarer at dette ikke nødvendigvis er en kritikk av sittende kunnskapsminister, men at han mener at departementet og sektoren generelt behandler forskning og utdanning i hver sinebåser.

Og nå som innovasjon er på full fart inn håper je

Les mer

Flere saker fra Khrono

Hvor lett skal vi gjøre det for KI-generasjonen, spør student. Har vi ikke universiteter for å oppdra individer som kan undersøke, skrive og tenke selv, istedenfor å leke gjetteleken med informasjon fra ChatGPT?
Khrono 28.09.2023
Regjeringen vil ha mindre detaljstyring. Prosessen startet i sommer, og fortsetter nå.
Khrono 28.09.2023
Over en tredel av studentene ved fagskolene har ikke opplevd at representanter fra arbeidslivet har bidratt i utdanninga hittil i studiet, viser Studiebarometeret for fagskolestudenter.
Khrono 28.09.2023
Han framsto som en usedvanlig dyktig søker da han søkte jobb hos Universitet i Bergen. Nå vil universitetet be redelighetsutvalget se på covid-19-artiklene han publiserte mens han var ansatt.
Khrono 28.09.2023
Leder av sykepleieforbundets studentorganisasjon mener universitets- og høgskoleloven i for liten grad ivaretar studenter og deres rettigheter.
Khrono 27.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt