Magasinet for fagorganiserte
18.01.2018
De har sett Thorbjørnrud forvandle seg fra faglig kurssted med kantine til gourmethotell. Men nå truer hotellets «grand old ladies» med å trekke seg tilbake. Kanskje.
Jern og Metall kjøpte den gamle, ærverdige direktørboligen til Hadeland glassverk ved Randsfjorden tidlig på 1980-tallet. Snaret ble det idylliske stedet forbundets eget lune rede, der tillitsvalgte fra hele landet kom for å gå Metallskolen og ukeslange kurs. Resepsjonist Bodil Sandvold og servitør Ruth Nordlien har begge vært ansatt siden 1986, og har vært med på hele den lange reisen Thorbjørnrud har gjort.
- I starten ble folk fra andre forbund nærmest uglesett av Jern og Metall-gubbene. Det var deres sted, og det var de stolte over, forteller de to veteranene. Det var små forhold, og personale og gjester ble godt kjent. Stamgjester fikk kallenavn, og noen ble sågår personlige venner.
Les opprinnelig artikkel- I starten ble folk fra andre forbund nærmest uglesett av Jern og Metall-gubbene. Det var deres sted, og det var de stolte over, forteller de to veteranene. Det var små forhold, og personale og gjester ble godt kjent. Stamgjester fikk kallenavn, og noen ble sågår personlige venner.


































































































