Hans Amund Ramtjernåsen (18) fra Austmarka lette i nesten fire år etter en traktor til brøyting. Valget falt til slutt på en Massey Ferguson 699. En traktor som oppfyller alle Hans Amunds krav og drømmer om å være en riktig tøffing.
Det var på Magnor-treffet i fjor at Hans Amund med sin Massey Ferguson, vekket vår interesse. Vi ville jo gjerne høre litt mer om denne unge mannen, som er utstyrt med en rikelig dose traktorlidenskap. Så hva passer vel bedre enn et besøk, en en flott vinterdag med nysnø?
Små og store, nye og gamlePå gården i Austmarka er det ikke bare Massey Ferguson; her er det nemlig et bra utvalg: Claas, Volvo BM og Valtra. Hans Amund har altså vokst opp med traktorer, han har diesel i blodet.
- Interessen for traktorer og maskiner har jeg fått med meg fra faren min, som driver gården med kjøttfe og sau. Jeg har alltid vært veldig interessert i traktorer og anleggsmaskiner, ikke bare ett merke, men alt med motor som kjører på gården, er interessant, forteller Hans Amund.
- Det er også kjekt med veteraner, og vi har en god, gammel sliter her på gården - en MF 35 som brukes litt i forbindelse med vedkapping. Monstre med rundt 500 hester under panseret gjør også at hjertet slår litt forte


































































































