Økonomi med teknologiprofil
Åstedet for åpningen, vrimleareal og kantine ved NTNU Handelshøyskolen var befolket av studenter, ansatte og NTNU-ledere, men også bankfolk, eiendomsutviklere, industri og næringslivstopper var tungt representert. Det var også gjester fra norsk akademia generelt og tungvektere innen økonomifaget spesielt.
Det nye Fakultet for økonomi ledes av dekan Monica Rolfsen, som nå skal få tidligere spredte fagmiljø til å virke sammen, og gå opp i en høyere enhet.
I sin tale viste Bovim til at man nå skaper et fakultet som er unikt, også i internasjonal sammenheng. Forankret i NTNUs teknologiske hovedprofil, skal sterke, komplementære fagmiljø fra industriell økonomi og samfunnsøkonomi ved NTNU, Handelshøgskolen i Trondheim og de tidligere høyskolene i Ålesund og Gjøvik bli til et økonomifakultet med en tydelig teknologipro


































































































