AddToAny

Slutter ikke å engasjere seg

Slutter ikke å engasjere seg
Omstillinger i Forsvaret vakte Tone Rønoldtangens faglige engasjement. Når hun over 20 år etter pakker ut av kontoret, er engasjementet like sterkt.
Da LO Stat-leder Tone Rønoldtangen ga fra seg klubba til Egil André Aas på Gol i slutten av november, markerte det slutten på 21 år som heltidstillitsvalgt i NTL og LO Stat. Men engasjementet er fortsatt fullt til stede selv om hun blir pensjonist.

- I går var det tre møter i lokallaget til Ap i Nes, og i kveld er det kommunestyremøte med fakkeltog for å bevare lensmannskontoret. Jeg blir ikke arbeidsledig, sier hun i en pause i nedpakkinga av kontoret.



Krevende. Rønoldtangen har ledet LO Stat i knappe sju år, og har stått i spissen for statsoppgjøret i denne perioden. I 2012 var hun den første LO Stat-lederen som tok medlemmene i staten ut i streik på 28 år. Hun har gått fra en rødgrønn regjering til en blåblå, rustet seg til pensjonskamp og manøvrert i et opprørt hav der de fire hovedsammenslutningene i staten for første gang i år har endt opp med ulike hovedtar
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra Posthornet

Sykefraværet i fjor ble urovekkende høyt i Posten Bring-konsernet.
Posthornet 02.09.2025
Posthornet 02.09.2025
Superverver og superveteran Terje Nordgulen er ikke opptatt av premier. Nå har han fått medalje av Kongen.
Posthornet 02.09.2025
Posthornet 02.09.2025
På Helgeland i Nordland finner vi Sleneset. Her har Posten bestemt seg for å slutte med omdeling av post til husstandene. Det er Turid Wiik Slotterøy (83) ikke tilfreds med.
Posthornet 02.09.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt