AddToAny

Slik kan flere få jobb

Slik kan flere få jobb
Tall fra SSB viser at det i 2.kvartal av 2015 var 87.000 mennesker med fysisk funksjonshindring som ønsket å arbeide, som ikke kom inn i arbeidslivet. Dette tallet har holdt seg noenlunde stabilt siden målingene begynte, tilbake i 2002.


Jeg er en av de heldige som sitter med en jobb jeg trives i, og som langt på vei er tilpasset de behov som jeg har. Selv gikk jeg flere runder, både på egen hånd og i det offentlige, før den jobben jeg sitter med i dag, ble en mulighet og en realitet.

Skal jeg sette fingeren på én ting jeg helt klart mener må forbedres, er det kontakten og samarbeidet mellom Nav og næringslivet. Nav har altfor lite kunnskap om hvilke behov og muligheter som finnes i det lokale næringslivsmiljøet. Et tettere samarbeid må til der Nav får bedre oversikt, og der næringslivets beslutningstakere blir bedre opplyste om hvilke ressurser som bor i hver og en av oss.

Ofte, når vi som lever med ulike funksjonshindringer skal søke jobb, spør vi oss om vi skal informere om funksjonshindringen i søknaden, eller la det være en «hyggelig overraskelse» på et eventuelt interv
Gå til mediet

Flere saker fra Handikapnytt

Den 8. juni gikk Stolthetsparaden i Oslo.
Handikapnytt 09.06.2024
Ikke la deg lure av pustemaskinen. Ingrid Thunem (34) har en arbeidskapasitet som kan ta pusten fra de fleste. - Det er viktig for meg å være aktivist, sier de.
Handikapnytt 24.11.2023
Et parkeringsbevis for forflytningshemmede trenger ikke ha et synlig stempel fra kommunen, fastslår Parkeringsklagenemnda.
Handikapnytt 27.09.2023
(NTB-TT:) Aktive paralympiere vil ikke at russiske og belarusiske idrettsutøvere skal få være med i Paralympics i Paris til sommeren.
Handikapnytt 27.09.2023
Ingen ny bilavtale. Fortsatt ingen elbiler. Og utvalget av tradisjonelle dieselbiler til rullestolbrukere som er tilgjengelig fra Nav, blir sterkt redusert.
Handikapnytt 25.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt