AddToAny

Skolestarten er i boks

Skolestarten er i boks
Grilstad er markedsleder innenfor spekemat og satser alltid tungt på skolestart. I år har de tatt ekstra sats, og skal blant annet dele ut 25.000 matbokser i butikkene.
Den tradisjonsrike bedriften som står bak merkenavnene Grilstad og Stranda, fyller 60 år neste år. Til skolestart, som er en stor, men også klassisk kampanjeperiode, har de nok en gang satset på sine største bestselgere.



25.000 matbokser - Handelen må ha aktivitet i butikk, og vi vil at folk skal komme i gang igjen etter ferien. Vi skal fremheve heltene våre, og bygger opp ute på gulvet, varsler produktgruppesjef Anniken Askeland.

- Matpakka er jo i sentrum til skolestart, som er en stor og viktig periode for oss. Vi har satset ekstra stort i år, blant annet med en helt ny matboks som vi skal dele ut 25.000 av, forteller Askeland videre.

De har aldri tidligere testet gi bort-produkter i så stor skala i butikk. Boksene skal deles ut i de største butikkene med mest Grilstad-eksponering i løpet av august.

- Også her er vi opptatt av skikkelig kvalitet. Dette er en fin ting som har verdi. Alle butikker ønsker jo aktivitet, så
Gå til mediet

Flere saker fra Dagligvarehandelen

Axa müsli Frø & Kjerner er nyheten for den som liker det robust og naturlig, melder Lantmännen, som mener den er like god med melk eller yoghurt, eller som topping for ekstra crunch.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Matcha har raskt blitt en naturlig del av den globale drikketrenden, og interessen fortsetter å vokse. Med sin nye matchafamilie tilbyr Espresso House tre ulike smaksopplevelser.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
En ny, oppladbar LEDlyspære fra Osram er utviklet for å gi lys også ved strømbrudd. Pæren har E27sokkel, tilsvarer 60 watt og lades automatisk mens den brukes i en lampe.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Jensen & Co er den første i markedet som tar Açai Bowl i sin helhet til dagligvare, og strategien er å bidra til kanalglidning, hvor dagligvaremarkedet også tar del i trenden.
Dagligvarehandelen 16.06.2026
Nyheten Gilde Karbonadedeig av svin har en mild og nøytral smak, er helt uten salt og vann, og består av 100 prosent kjøtt med lavt fettinnhold (6%).
Dagligvarehandelen 16.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt