Magma
02.12.2020
Den nye normalen påvirker alle deler av samfunnet, og spesielt utsatt er kanskje studentene. I mars gikk hele Norge i lockdown.
Også studentlivet, som er en tilværelse vi trives godt i etter noen år som studenter: Det å bli kjent med nye mennesker, utveksle tanker, ideer og erfaringer under et gruppeprosjekt og skravle med sidemannen i pausen på forelesning. Plutselig var alt dette vekk, og det man satt igjen med, var det man gruer seg mest til i løpet av semesteret: EKSAMEN! Nå var det ikke lenger deg og kollokviegruppen din mot eksamen, plutselig satt du helt alene mot prøven som påvirker fremtiden din.
Vi lever gjennom digitale verktøy og er heldige om vi får sett andre sånn at vi slipper å spise middag alene HVER dag. Når studielånet ikke strekker helt til, og permitteringen bare blir lengre og lengre, kjenner man det på den tiende dagen med havregrøt til alle måltider. Denne høsten ble det igjen strammet inn, og vi krysser fingrene for at nye studenter har klart å etablere et nettverk i løpet av de første månedene i ny by.
Da pandemien traff, ble Anine permittert fra sin deltidsjobb på Lindex. Det resulterte i en febrilsk jakt etter en ny jobb for å ha en inntekt som kunne dekke levekostnadene. Heldigvis endte det med en ny deltidsjobb på
Gå til medietVi lever gjennom digitale verktøy og er heldige om vi får sett andre sånn at vi slipper å spise middag alene HVER dag. Når studielånet ikke strekker helt til, og permitteringen bare blir lengre og lengre, kjenner man det på den tiende dagen med havregrøt til alle måltider. Denne høsten ble det igjen strammet inn, og vi krysser fingrene for at nye studenter har klart å etablere et nettverk i løpet av de første månedene i ny by.
Da pandemien traff, ble Anine permittert fra sin deltidsjobb på Lindex. Det resulterte i en febrilsk jakt etter en ny jobb for å ha en inntekt som kunne dekke levekostnadene. Heldigvis endte det med en ny deltidsjobb på


































































































