Byggfakta
13.12.2022
Bedre oversikt, reduserte kostnader og mer fornøyde leietakere er fasiten etter at HG Eiendom bestemte seg for å sende driftsdata til skyen.
Hans Gaarder Eiendom er et av de største eiendomsselskapene i Larvik. Selskapet eier og drifter om lag 50 000 kvadratmeter næringseiendom fordelt på 22 bygg. Nylig fikk selskapet på plass en løsning som samler og visualiserer driftsdata fra alle byggene. Det har gjort eiendomsdriften enklere.
- Før var det vanskelig å holde kontroll på alle tekniske systemer. Vi fikk ikke varsler om feil, og måtte logge på VPN-løsninger og huske mange forskjellige innloggingsdetaljer for å se status på tekniske anlegg, innleder eiendomssjef Jan Erik Holhjem i HG Eiendom.
350 DATAPUNKTER KOMMUNISERER MED SKYEN
Holhjem har tidligere vært driftssjef i selskapet, og forklarer at han lenge har ønsket ett verktøy for å holde kontroll på
Gå til mediet- Før var det vanskelig å holde kontroll på alle tekniske systemer. Vi fikk ikke varsler om feil, og måtte logge på VPN-løsninger og huske mange forskjellige innloggingsdetaljer for å se status på tekniske anlegg, innleder eiendomssjef Jan Erik Holhjem i HG Eiendom.
350 DATAPUNKTER KOMMUNISERER MED SKYEN
Holhjem har tidligere vært driftssjef i selskapet, og forklarer at han lenge har ønsket ett verktøy for å holde kontroll på


































































































