Ramirent, som er eid av Loxam-konsernet, er i dag en ledende leverandør av utleieutstyr til bygg og anlegg med totalt 3000 ansatte fordelt på ni land. I Norge har Ramirent 28 kundesentre og 400 ansatte hvorav 40 er kvinner.
SERTIFISERT
- Ramirent er jo en svært mannsdominert arbeidsplass også her i landet, men med så mange fornøyde kvinnelige ansatte så har nok vi i Ramirent Norge gjort en ekstra god jobb på dette området. Dette skal blant annet vårt eget kvinnenettverk ha en god del av æren for. I tillegg er jo selve sertifiseringen som «Great Place to Work» et håndfast bevis på at vi er attraktive som arbeidsplass blant både menn og kvinner og at de aller fleste som jobber her trives og utvikler seg, sier HR-direktør Henriette Hall-Eriksen i Ramirent Norge, i en pressemelding.
Og HR-direktøren får støtte fra en av de mange fornøyde Ramirent-kvinnene; Cathrine Halvorsen (39), som jobber med fagsupport på hovedkontoret på Enebakk. 39-åringen kom til Ramirent for fem år siden fra stillingen som butikksjef


































































































