Fagbladet
02.10.2017
Hun har mye høydeskrekk og litt vannskrekk. Derfor tok hun våtkort for kajakk, bare for å finne ut om padling var noe for henne.
Høydeskrekken oppdaget Solveig Hallum til sin overraskelse da hun gikk Besseggen for et par år siden. Etter det har hun holdt seg unna topper. Men gåing og sykling i naturen var likevel ikke helt nok. Tross et litt pysete forhold til vann, har padling lokket.
- Derfor tok jeg et tredagers våtkortkurs, bare for å finne ut om det var noe for meg, forteller Solveig på vei til Randsfjorden. Der leker vinden med vannet og lager bølger som må beseires helt alene av nybegynner Solveig.
Proft legger hun padleåren bak og åler seg ned i den slanke, gule kajakken. Bølgene presser båten
Gå til mediet- Derfor tok jeg et tredagers våtkortkurs, bare for å finne ut om det var noe for meg, forteller Solveig på vei til Randsfjorden. Der leker vinden med vannet og lager bølger som må beseires helt alene av nybegynner Solveig.
Proft legger hun padleåren bak og åler seg ned i den slanke, gule kajakken. Bølgene presser båten


































































































