Rakner er professor i statsvitenskap ved Institutt for politikk og forvaltning.
- Det kan bli Bergens-kaos, konstaterer Rakner. Hun tror at spørsmålet om Bybanen kommer til å prege Bergens-politikken i årene framover også.
- Vi kan skrike opp om hva som helst
Det er dagen derpå for noen lokalpolitikere, mens andre har kan juble stort.
Både opptur og nedtur er det også for noen av de akademikerne Khrono har fulgt under valgkampen. De har stilt seg til disposisjon for partiene, delt ut løpesedler og argumentert og vært kandidater på valglistene.
Senterpartiet har et stort fall sammenliknet med stortingsvalget for 2 år siden. Senterparti-kandidat i Larvik Elin Ørjasæter ser ikke bare mørkt på resultatet.
- Nå får vi mulighet til å markere våre standpunkter på en helt annen måte enn om vi var del av en allianse. Vi kan slå opp telt på plena og skrike opp om hva som helst, uten at det gir noe backlash, spøker hun.
- Det er Bergen
Den mest prominente posisjonen blant akademikerne vi har fulgt, får mest sannsynlig Christine B. Meyer.
Professor Meyer fra Norges Handelshøyskole kan sannsynligvis smykke seg med den viktige tittelen byrådsleder i Bergen. Der fikk Høyre 26,4 prosent av stemmene og gikk fram 6


































































































