AddToAny

Om noe skjer, er man veldig langt borte fra et sykehus

Om noe skjer, er man veldig langt borte fra et sykehus
Jonny Erstad og Jon-Christian Sørensen reiser fra pandemien til et av de mest isolerte stedene på jorden. Men bekymringen for de som er hjemme, tar de med seg.
De tar isolasjon til et annet nivå, de 19 personene som reiste til Jan Mayen i oktober for å bemanne den norske stasjonen der.
NTLerne Jonny Erstad og Jon-Christian Sørensen skal være på stasjonen i henholdsvis to og fire måneder. På Jan Mayen, som ligger langt ute i Norskehavet, skal det være fritt for koronavirus. Men de føler på usikkerheten for de som er hjemme i Norge - som lever i en uavklart smittesituasjon.

Karantene. Norges stasjon på Jan Mayen bemannes av folk fra Forsvaret og Meteorologisk institutt. 19 personer sendes ut for seks måneder av gangen, med unntak av driftssjefene, og den eneste måten å komme seg dit på, er m
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NFF-magasinet

5 Klare lønnskrav
NFF-magasinet 28.04.2026
Helsefremmende fengsler? Thomas Ugelvik, Rose E. Lunde og Pernille Nyvoll Fagbokforlaget 2026 f Denne boka bygger på et større forsknings
NFF-magasinet 28.04.2026
27. februar hadde Tahereh Talebi sin aller siste arbeidsdag. Etter 28 år i Arbeidstilsynet – og ti år på arbeidskontoret før det – var et langt arbeidsliv over.
NFF-magasinet 28.04.2026
Rasende betjenter – agents en colère – gikk 16. april ut i streik ved fengselet i Béziers, helt sør i Frankrike. De protesterte mot det de beskriver som uholdbare arbeidsforhold og elendig sikkerhet.
NFF-magasinet 28.04.2026
– Jeg flykter ikke fra noe. Det handler ikke om at jeg mistrives, men om å ta med det jeg har fått til her og prøve noe nytt og spennende et annet sted, sier Mats Aksel Gangnes.
NFF-magasinet 28.04.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt