Psykisk helse
19.04.2017
- Mange må finne ut av hjelpeapparatet selv og blir kasteballer mellom ulike tjenester, sier Tor Levin Hofgaard, president i Norsk psykologforening.
- Det burde selvfølgelig være lettere å få timer hos psykolog, sier Hofgaard. Psykologforeningen er godt kjent med historier om personer som strever i årevis for å få psykologhjelp, forteller han.
- Det er ikke uvanlig at man må finne ut av systemet, og selv oppsøke hjelp. Kommunene burde ha et tilbud man kunne oppsøke først. Når man sliter, burde man kunne komme til et tverrfaglig team som gjør en vurdering med en gang av hva slags hjelp man trenger,
Gå til mediet- Det er ikke uvanlig at man må finne ut av systemet, og selv oppsøke hjelp. Kommunene burde ha et tilbud man kunne oppsøke først. Når man sliter, burde man kunne komme til et tverrfaglig team som gjør en vurdering med en gang av hva slags hjelp man trenger,


































































































