AddToAny

Offiser-sjef vil bli LO Stat-leder

Offiser-sjef vil bli LO Stat-leder
Norges Offisersforbund lanserer Egil Andre Aas som ny leder av LO Stat. - LO Stat må bli mer tydelig, sier Aas.
- Jeg har sagt ja til å stille til kandidat som LO Stat-leder for jeg mener jeg har den erfaringen, kontaktnettet og kunnskapen om LO Stat som skal til for å lede en så stor organisasjon, sier Egil Andre Aas.

NOF-lederen lanseres av lands- og forbundsstyret i Norges Offisersforbund som ny leder av LO Stat, når Tone Rønoldtangen går av senere i høst.

- Han er en veldig erfaren tillitsvalgt som har gått gradene både i NOF og i LO Stat. Fra han startet som rekrutterings- og opplysningssekretær i 1992 til han ble forbundsleder i 2010. Det er ikke mange som har så god kjennskap til LO Stats organisasjon og avtaleverk som Aas, sier Torbjørn Bongo, nestleder i NOF.

Aas har blant annet sittet i forhandlingsutvalget i LO Stat siden 2005 og i styret i LO Stat siden 2010. Han har også sittet i engere utvalg ved de to siste hovedoppgjørene.



Mer synlig utad. Aas mener tiden er inne til
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NFF-magasinet

Sola steiker på Bastøy. Arbeidslaget, flere av dem nøttebrune etter gode sommerdager, tar seg en pause. Det kan se bedagelig ut, men det virker, skal vi tro en ny doktorgrad.
NFF-magasinet 20.10.2026
Etter at Halden fengsel omstilte til ordinær bemanningsnorm, er bruken av vikarer seksdoblet. Fengselet sliter med å finne faglærte.
NFF-magasinet 20.10.2026
Sivilombudet advarte i 2024 om risiko for menneskerettighetsbrudd i Ringerike fengsel. To år senere er krisen ikke løst.
NFF-magasinet 20.10.2026
Forsvarergruppen i Advokatforeningen ønsket å undersøke hvordan rundt ti innsatte mellom 15 og 17 år ivaretas etter FNs barnekonvensjon.
NFF-magasinet 20.10.2026
f Det foreslås å utvide forbundsstyret med en forbundssekretær, til totalt fem medlemmer. Landsmøtet skal i så fall velge forbundsleder, nestleder, hovedkasserer og to forbundssekretærer.
NFF-magasinet 20.10.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt