Sykepleien
28.09.2017
Selv om inluensavaksinen er gratis for sykepleiere og annet helsepersonell med pasientkontakt er det få som benytter seg av tilbudet. En av ti helsearbeidere vaksinerer seg mot influensa, selv om de anses å ha stor risiko for å bli smittet.
Det mener helsemyndighetene er for dårlig. Helsedirektør Bjørn Guldvog er bekymret.
Les mer- Vi anbefaler at alt helsepersonell med pasientkontakt tar vaksinen for å beskytte sine pasienter, seg selv og sine nærmeste, sier han i en pressemelding fra Helsedirektoratet.
Vaksinen er kommet
Influensasesongen nærmer seg. I Arendal kommune er vaksinene allerede på lager.
- Vi har sendt ut melding om at vaksinen kan bestilles, sier kommuneoverlege Preben Aavitsland.
- Helsepersonell i sykehjem, hjemmesykepleie, legevakt og i fengselshelsetjenesten oppfordres til å vaksinere seg, i tillegg til de som jobber på helsestasjonen.
- Det er lurt for deres egen del og for pasientene. Helsepersonell har økt risiko for å bli smittet av influensa, minner han om.
Samme


































































































