Khrono
07.07.2023
Styret ved UiT har vedtatt at bare digitale styremøter skal strømmes, men møter skarp kritikk fra tillitsvalgte ved det lange flercampus-universitetet.
De fleste styremøtene ved UiT Norges arktiske universitet er fysiske møter, og vil man følge med på disse må man heretter reise dit møtene foregår. Det vil enten være i Tromsø, Alta, Harstad eller Narvik, ifølge vedtak i universitetsstyret.
Les merKun de digitale møtene vil bli strømmet og kan følges på nett.
Hittil i 2023 har det vært ett digitalt styremøte og tre fysiske. To av de fysiske møtene var i Tromsø og et i Harstad.
Vedtatt i lukket møte
Det var på møtet i Harstad 22. og 23. juni universitetsstyret gjorde vedtak om avvikling av framtidige styremøter. Vedtaket ble gjort 23. juni under saken «styrets halvtime», som var unntatt offentlighet.
Ifølge protokollen fra møtet er universitetsstyret opptatt av å følge opp universitets- og høyskolelovens bestemmelser om åpenhet rundt styrets arbeid, og at møtene skal gi rom for best mulige diskusjoner og beslutninger.
For å oppnå dette skal digitale styremøter strømmes i sanntid, mens alle


































































































