VVS Aktuelt
02.05.2022
Alle LIXIL-anlegg har siden 2020 vært CO 2-nøytrale. Nå fortsetter satsningen på grønn energi med en solcellepark i Albergaria, Portugal, noe som kommer til å redusere CO 2-utslipp med 740 tonn i året.
LIXIL eier av GROHE, åpner en solcellepark med 2 270 solcellemoduler som kommer til å ha en total kapasitet på maks 1 500 kilowatt ved sitt produksjonsanlegg i Albergaria, Portugal.
Les merInvesteringen er en del av LIXIL's globale miljøstrategi for å oppnå netto null av CO 2-utslipp innen 2050. Solparken ble innviet av en rekke prominente gjester, deriblant den portugisiske miljø- og klimaministeren Duarte Cordeiro, den lokale borgemesteren AntÃ3nio Loureiro og Jens Harder, Leader Manufacturing Fittings hos LIXIL.
- Jeg vet at vi kommer


































































































