Bruker sosiale medier
«Vi må prøve å påvirke landsstyret», skriver Kåre Elvik på Fagbladets Facebook-tråd. Han er tidligere mangeårig tillitsvalgt i Fagforbundet Skedsmo og Fagforbundet Akershus.
- Jeg er jo for å kutte ut gratis alkohol. Dessverre nådde ikke Hedmark fram med sitt forslag i forbundsstyret. Nå håper jeg landsstyret tar fornuften i bruk, sier Elvik til Fagbladet.
Han forsøker først og fremst å påvirke gjennom å argumentere for sitt syn på Facebook.
- Jeg er jo tidligere nestleder i Fagforbundet Akershus og har mange venner som møter i Fagforbundets øverste organ som jeg når her.
Har endret syn
Elvik medgir at han tidligere var blant dem som gladelig drakk gratis alkohol på Fagforbundets regning. Men med mer erfaring og økt bevissthet har han kommet til at det meste taler for å droppe praksisen helt og holdent.
- For det første bruker man medle


































































































