Dagligvarehandelen
12.03.2024
Siden 1. februar har Coops butikker solgt varer som har passert best før-dato med 70 prosent rabatt. Coop ønsker å benytte seg av alle muligheter som kan bidra til å redusere matsvinnet.
-Innføringen av Best før 70 prosent vil bety at enda flere produkter blir spist, i stedet for å bli kastet, som er det viktigste i dette arbeidet. Vi mener det nye tiltaket med 70 prosent rabatt på best før-varer vil bidra til å redusere svinnet ytterligere og samtidig gi kundene mulighet til å gjøre en god deal, sier kommunikasjonsrådgiver Simen Kjønnås Thorsen.
Coops dagligvarekjeder vil fortsette å selge varer med kort holdbarhet som nærmer seg utløpsdato med 40 prosent rabatt gjennom nedprisingskonseptet Matredder'n.
I tillegg selger d
Gå til medietCoops dagligvarekjeder vil fortsette å selge varer med kort holdbarhet som nærmer seg utløpsdato med 40 prosent rabatt gjennom nedprisingskonseptet Matredder'n.
I tillegg selger d


































































































