Fagbladet
09.03.2018
KrF ønsker ikke at barnevernstjenester skal være forbeholdt ideelle organisasjoner og det offentlige. Men SVs Audun Lysbakken har fremdeles håp om gjennomslag.
Onsdag denne uken leverte Arbeiderpartiet et forslag til Stortinget om at barnevernstjenester kun skal drives og eies av det offentlige og ideelle aktører. Men for å få flertall er de avhengig av å få med seg KrF. Det håpet ser nå ut til å svinne.
Les merI en epost til Fagbladet meddeler stortingsrepresentant for KrF, Geir Jørgen Bekkevold, at de ikke kommer til å støtte Ap sitt forslag.
- KrF ser at det er utfordringer knyttet til noen av de kommersielle aktørene i barnevernet, men vi tror ikke at et forbud mot kommersielle aktører vil være mest tjenlig for barna og familiene, sier han.
- Vi sier nei
Bekkevold er medlem av familie- og kulturkomitéen på Stortinget. Han opplyser at KrF jobber for kvalitetssikring av barnevernet, både offentlige, ideelle og private tjenester. Han forteller at han avventer regjeringens egen gjennomgang av hvordan offentlige midler går til blant annet barnevernstjenestene.
- Dette vil gi oss et klare


































































































