AddToAny

JAKTER PÅ JOBBSØKERE MED FUNKISKOMPETANSE

Arbeidsgiverne står klare til å ansette. Tor Andreas Bremnes i det nystartede rekrutteringsbyrået InClue AS jakter nå på flere jobbsøkerkandidater med tilleggskompetanse i det å leve med en funksjonsnedsettelse.
Tor Andreas Bremnes har i seks uker vært daglig leder i det nystartede rekrutteringsbyrået InClue AS, som er eid av Norges Handikapforbund. Nå er alle datasystemene oppe og går, og Bremnes er klar til å ta imot flere kandidater.
- Jeg har selv cerebral parese og vet litt om de hindringene som funksjonshemmede møter i arbeidslivet. Jeg synes også det er på tide at flere arbeidsgivere får nyte godt av den tilleggskompetansen som det er å ha en funksjonsnedsettelse, sier han.

«Headhunter» fra Manpower
Bremnes jobbet tidligere i Manpower, og har lang erfaring fra rekrutteringsbransjen. Han har lenge ønsket å spesialisere seg i nettopp det med å få flere funksjonshemmede i jobb. Han mener mange arbeidsgivere går glipp av gode kandidater fordi de ikke tar funksjonshemmede med i betraktning.
- Når jeg hører om arbeidsgivere som har lyst ut en stillin
Gå til mediet

Flere saker fra Handikapnytt

«Yngreomsorgen». Ordet som kunne vært et honnørord er plutselig i ferd med å bli et synonym for en reell trussel mot den norske velferdsstaten.
Handikapnytt 29.04.2026
Den 8. juni gikk Stolthetsparaden i Oslo.
Handikapnytt 09.06.2024
Ikke la deg lure av pustemaskinen. Ingrid Thunem (34) har en arbeidskapasitet som kan ta pusten fra de fleste. - Det er viktig for meg å være aktivist, sier de.
Handikapnytt 24.11.2023
Et parkeringsbevis for forflytningshemmede trenger ikke ha et synlig stempel fra kommunen, fastslår Parkeringsklagenemnda.
Handikapnytt 27.09.2023
(NTB-TT:) Aktive paralympiere vil ikke at russiske og belarusiske idrettsutøvere skal få være med i Paralympics i Paris til sommeren.
Handikapnytt 27.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt