AddToAny

Ingen ledere i Nav får lokalt tillegg

Ingen ledere i Nav får lokalt tillegg
NTL NAV forhandlet fram lokale tillegg med en likelønnsprofil de er fornøyde med. Akademikerne i Nav ga et likt tillegg til alle.
De lokale forhandlingene i Nav er fullført. NTL NAV, YS og Unio forhandlet sammen, og ble enige med arbeidsgiver om å gjøre fordelingen sentralt, i stedet for ute på alle driftsenhetene. Liten pott og mange ansatte, talte for dette.

Grupper. Hanne Nordhaug, leder i NTL NAV, forteller at dette er første gang de har forhandlet om lokalle tillegg på denne måten, og hun mener det var en spennende forhandlingsform.
- Det ville vært veldig uheldig og brukt masse tid i hele Nav-systemet når det var såpass lite i potten, så vi var enige om å forhandle sentralt. Da er det umulig med individuelle krav, så vi ble enige om å fremme gruppekrav, forteller hun.
Etter å ha fått innspill fra lokalt tillitsvalgte, ble NTLs krav utformet og partene utvekslet krav. Deretter satte partene seg sammen.
Fra tariffop
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NTL-magasinet

Hele den svenske gruvebyen Kiruna er på flyttefot, men det som har fått aller mest oppmerksomhet er «kirkevandringen» i slutten av august.
NTL-magasinet 27.08.2025
Nav har brukt mye penger på tiltak så langt i år, og nå bremses aktiviteten for å få kontroll på budsjettet. NTL Nav-leder Torgeir Homme synes det er synd at de har havnet i en slik situasjon.
NTL-magasinet 27.08.2025
Om dagen underviser hun i astronomi, havmiljø og bærekraft. Om natta kjører hun traktor og bekjemper sopp på rapsen. Kirsti Eikenes fra Vestby lever et liv med både rot og rakettfart.
NTL-magasinet 27.08.2025
Snart vet vi hvordan det politiske flertallet vil se ut de neste fire årene.
NTL-magasinet 27.08.2025
Valget forventes å bli svært jevnt. Selv om marginene er små, kan forskjellene i politikken bli store. Les om hva som er betyr mest for noen av arbeidstakerne i Norge.
NTL-magasinet 27.08.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt