Psykisk helse
29.06.2016
Norge er utvilsomt et av verdens beste land å vokse opp i. Men sammen med mange andre voksne, foreldre og fagfolk kjenner jeg på en uro for barn og unge. Mange forteller om et press for å lykkes som er så sterkt at de blir syke av det.
DET SOM ER KULT, er å være sunn, se bra ut, få gode karakterer, være god i idrett og få mange «likes». Så skal man helst være med i en populær gjeng og gjerne drive med spennende aktiviteter. Jeg skjønner godt at det kan bli i meste laget for mange.
Generasjon «flink og fornuftig» drikker mindre, røyker ikke og har til og med kuttet ut brus og godteri på daglig basis. Det er all grunn til å være både stolt og optimistisk på vegne av dagens unge, men vi voksne må også følge med på det som skjer under overflaten.
Jeg mener det er et politisk ansvar å sørge for at de unge utstyres med verktøy for å mestre de psykiske utfordringene vi alle møter i livet. Jeg syns det
Gå til medietGenerasjon «flink og fornuftig» drikker mindre, røyker ikke og har til og med kuttet ut brus og godteri på daglig basis. Det er all grunn til å være både stolt og optimistisk på vegne av dagens unge, men vi voksne må også følge med på det som skjer under overflaten.
Jeg mener det er et politisk ansvar å sørge for at de unge utstyres med verktøy for å mestre de psykiske utfordringene vi alle møter i livet. Jeg syns det


































































































