LO-Aktuelt
07.09.2024
«For en kjekk ordfører», nynner toåringen. Du skulle nesten tro hun var indoktrinert av en holdningskampanje fra Kommunaldepartementet.
Men toåringen har bare sett på Paw Patrol, den amerikanske tegnefilmserien som okkuperer TV-skjermene, lekekassene og garderoben til de aller yngste samfunnsborgerne for tida.
Her møter vi ordfører Goodway, en vimsete dramaqueen mest opptatt av å lage fest og moro, som drasser rundt på ei høne hun behandler som sitt eget barn - altså åpenbart en senterpartist. Og ordfører Humdinger, en forfengelig og maktsjuk katteelsker med lav moral, høy flosshatt og velfrisert snurrebart - helt åpenbart en høyremann.
Når ordfører Goodway er
Les opprinnelig artikkelHer møter vi ordfører Goodway, en vimsete dramaqueen mest opptatt av å lage fest og moro, som drasser rundt på ei høne hun behandler som sitt eget barn - altså åpenbart en senterpartist. Og ordfører Humdinger, en forfengelig og maktsjuk katteelsker med lav moral, høy flosshatt og velfrisert snurrebart - helt åpenbart en høyremann.
Når ordfører Goodway er