AddToAny

Her er det lov å prøve og feile

Her er det lov å prøve og feile
På Hennig Olsen Is i Kristiansand satser de på ansatte og kompetanse. Det blir det velsmakende is av!
Ann Kristin Loland har jobbet på Hennig Olsen Is i Kristiansand siden 1992 og ble fast ansatt rundt 2000. Hun har vært mange steder på bedriften; i produksjonen, på kantina og nå jobber hun på «Krokanen». Da hun begynte var hun ufaglært. I en alder av 51 år kan hun skilte med å ha fagbrev som renholdsoperatør, takket være bedriftens satsing på kompetanse.

- For tre-fire år siden fikk jeg spørsmål om jeg ville ta fagbrev og så fikk de overtalt meg. Jeg «heiv» meg med, - jeg som ikke hadde sittet på skolebenken siden jeg gikk ut av ungdomsskolen. Det ble tøft. Jeg var dritnervøs da vi skulle ha eksamen, men da jeg besto så var jeg så stolt!



Aldri si aldri

Loland kan ikke tenke seg å slutte på Hennig Olsen Is, hun stortrives på jobben, men ser at det å ha et fagbrev styrker henne i jobben og også at det er bra å ha det «på papiret».

- Jeg har lært mye, jeg har gått opp i lønn og skulle det en gang skje at jeg ikke skulle jobbe her så har jeg et fagbrev i «bakhånd», sier hun.

- Om jeg vil utdanne meg mer? Nei, nei, ikke en gang til, kommer det spontant fra Loland, før hun legger til:

- Jeg skal vel aldri si aldri.



Snakker norsk

Hennig Olsen Is får blant annet Matbransjens kompetansepris for at de har satset på mangfold
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NNN-arbeideren

Regjeringen endrer arbeidsulykke-begrepet. Det vil føre til at flere skader blir godkjent som yrkesskade.
NNN-arbeideren 16.10.2025
NNN-arbeideren 16.10.2025
En tørket tyr fra Bergen har for evig spist seg inn i det norske kjøkkenet.
NNN-arbeideren 16.10.2025
Med skoleboller og surdeig vant et norsk bakerlag med tillitsvalgte over proffe konkurransebakere i Kina. Men NNN-delegasjonen tok med seg mer inspirasjon enn gull hjem i bagasjen.
NNN-arbeideren 16.10.2025
NHO mener regjeringens markedsføringsforbud mot visse matvarer til barn bryter med EØS-avtalen.
NNN-arbeideren 16.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt