AddToAny

Godt rigget for påsken

Butikktesterne lot seg imponere over Extra Vinstra, som hadde alt på stell da påsketuristene feide inn over butikken.
Extra Vinstra ligger i Nord Fron i Gudbrandsdalen, og er en destinasjon mange drar til, eller igjennom på vei til påskefjellet. Vi testet butikken første lørdagen i påsken (for dem som tar hele påsken fri), for å se om de var klare for ekstra innrykk av påskegjester.

Fasade/inngang/ kasse/utgang
For noen år siden ble E6 flyttet fra å gå igjennom Vinstra sentrum, til å gå på andre siden av Gudbrandsdalslågen, og dermed utenfor sentrum. Det har dermed etablert et nytt område mellom Vinstra sentrum og nye E6, hvor det har kommet flere dagligvarebutikker og andre butikker. Mange av dem med god størrelse.
Extra er en av disse, og er blant de første man kommer til når man kjører av E6. Butikken er dermed attraktiv ikke bare for dem som skal til Vinstra, men enkelt å stoppe innom for dem som også skal lenger opp i dalen.
Fasaden er meget synlig fra veien, og med stor og åpen parkering rett utenfor er det enkelt å finne plass. Et stort pluss for mange vil vel også være at Vinmonopolet er nærmeste nabo. Fasaden er godt synlig med sin signalrøde Extra-farge, den er ryddig, med riktige plakater i egne rammer, og det er plassert flere bukkeplakater utenfor. Første tegn på at vi går inn i påsken, er påskeliljer som er plassert i stativ utenfor butikken.
Inngangspartiet er åpent og ryddig, og tar oss direkte inn til frukt- og grøntavdelingen.
Et stort torg med appelsiner og Kvikk Lunsj møter oss, så ingen tvil om det er rigget for påske.
Kasseområdet er åpent
Gå til mediet

Flere saker fra Dagligvarehandelen

Haugen-Gruppen overtar distribusjonen av PepsiCo sin portefølje i Norge fra nyttår: Snacksmerkene Lay's, Doritos og Cheetos, og frokostblandingen Quaker Cruesli.
Dagligvarehandelen 11.11.2025
Dagligvarehandelen 11.11.2025
Siden lanseringen i september har Kvikk Lunsj Biter blitt populær. Allerede er over én million poser solgt ut av butikk.
Dagligvarehandelen 11.11.2025
Meny Løren i Oslo markedsfører seg med rette som «Julebrusbutikken». År for år har sortimentet vokst, og i år er hele 85 sorter på plass i hyllene.
Dagligvarehandelen 11.11.2025
Dagligvarehandelen 11.11.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt