SKOG
12.05.2022
Noen ser på gråora nærmest som ugress. Verdalbedriften Arkitre selger gråor i spileform til hele landet.
Det hele startet som et utspring fra Verdalsbedriften Snekkeriet. Noen år senere har selskapet Arkitre begynt å gjøre seg gjeldene i markedet. De synes det er artig å utvikle nye produkter der de kan kombinere tradisjonelle og moderne arbeidsmetoder. Duoen Atle Aune og Eirik Brun-Svendsen står bak selskapet, som med god hjelp av arkitekter har produsert og solgt spileplater til hele landet. Spilene er festet på plater, noe som gjør dem både enkle å montere, samt at det gir et godt resultat hver eneste gang.
- Det var Eirik som først så potensialet i spileplatene. Han drev opprinnelig med salg, og jeg var i Snekkeriet. Vi bestemte oss for at dette var noe å satse på, forklarer Aune.
Gå til mediet- Det var Eirik som først så potensialet i spileplatene. Han drev opprinnelig med salg, og jeg var i Snekkeriet. Vi bestemte oss for at dette var noe å satse på, forklarer Aune.


































































































