Khrono
22.05.2019
Utdanningsdirektør på OsloMet, Marianne Brattland, trekker fram at timeplansystemet og automatiserte rutiner langt på vei hjelper universitetet til å møte studentenes behov på en bedre måte enn tidligere.
Professor Nils Pharo skal ha ros for å trekke frem viktige perspektiver i digitaliseringsarbeidet. Studiemiljøet skal ikke ofres på teknologiens alter, og algoritmer løser slett ikke alt. Lokalkunnskap er viktig og studentene skal ha et godt læringsmiljø.
Les merI Studiebarometeret og i OsloMets egne undersøkelser er det særlig to forhold som påpekes av våre studenter, og som de ønsker at vi skal bli enda bedre på: timeplan og undervisningslokaler. Studentene ønsker seg informasjon om timeplan i god tid og færrest mulig endringer i timeplanen, slik at de kan planlegge studiehverdagen. Mange studenter opplever også at undervisningslokalene ikke er tilpasset undervisningsaktivitet og antall studenter. I tillegg viser analyser av rombelegget på OsloMet at


































































































