Under helgens Parat UNG-årsmøte på Hove ble det gjennomført valg av nytt styre og ny politisk overordnet plan for gruppen. Marte Raknerud Hoel er ny leder for Parats medlemmer under 35 år.
Parats hovedstyre har nedsatt et organisasjonsstruktur-utvalg, der målet er å ta en totalgjennomgang av hvordan Parat er organisert i dag og se på hvor organisasjonen kan videreutvikles til det beste for medlemmene.
Eit travelt eventyr er no over for meg i Parat UNG. Eg og styret mitt har gitt stafettpinnen over til eit nytt styre i helga, og eg ynskjer det nye styret lukke til med det viktige arbeidet.
Bidro pandemien til et mer fleksibelt arbeidsliv og for hvem? Hvordan sikrer vi et godt arbeidsmiljø også på hjemmekontoret? Er deltid bare en ulempe, eller gjør deltidsarbeid det enklere å få hverdagen til å gå opp?
To av tre spurte NHO-bedrifter mener frontfagsmodellen gir gode resultater for norsk økonomi.