Båtmagasinet
24.10.2022
Farvel til Klondike for denne gang. Bruktbåtmarkedet er tilbake på 2019-nivået og bruktbåtene ligger igjen i 90 dager på Finn.no. De har en samlet verdi på to milliarder kroner, tror eierne. For optimistisk i disse ulvetider, spår ekspertene.
Årets «Båter i sjøen» viser at det fortsatt er godt trykk i båtmarkedet, selv om det fra de fleste hold blir konstatert at nybåtprisene skal mye opp og at båtsalget fremover vil bli langt mer edruelig enn de siste par elleville årene. Men hvilken vei går bruktbåtprisene? Det er det store spørsmålet.
Det er flere år siden antall bruktbåter til salgs på Finn.no har vært på det nivået vi ser nå om dagen. Båtmagasinet har fått produktdirektør Eirik Håstein i Finn.no til å sette en omtrentlig samlet verdi på de i skrivende stund annonserte bruktbåtene, 10 000 i tallet. Han kom frem til svimlende to milliarder kroner. I nyb
Gå til medietDet er flere år siden antall bruktbåter til salgs på Finn.no har vært på det nivået vi ser nå om dagen. Båtmagasinet har fått produktdirektør Eirik Håstein i Finn.no til å sette en omtrentlig samlet verdi på de i skrivende stund annonserte bruktbåtene, 10 000 i tallet. Han kom frem til svimlende to milliarder kroner. I nyb


































































































