LO Finans
06.06.2016

DNB skal i løpet av kort tid redusere arbeidsstokken med 659 ansatte. Banken tar i bruk sluttpakker, AFP og omplassering for å få kabalen til å gå opp. De tillitsvalgte mener omstillingen går bedre enn man kunne frykte.
I januar ble det klart at DNB i løpet av våren og sommeren vil legge ned 59 bankkontor og kvitte seg med 659 medarbeider. Når nedleggelsene og oppsigelsene er over vil banken ha igjen 57 kontorer og 897 ansatte. I midten av februar gikk fristen for å søke sluttpakker ut. Nå begynner de tillitsvalgte å få litt oversikt over situasjonen i banken.
- Det er over 300 sluttpakker som er innvilget. De har ikke klart å få alle årsverkene som skal bort, ved hjelp av sluttpakker, men det er flere som har søkt og fått enn man trodde, sier Viktor Sæther, leder av LO Finans Postkom.
KOsTBAR OMsTILLINg. I følge kvartalsrapporten for 1. kvartal, hadde banken Restrukturer
Les opprinnelig artikkel- Det er over 300 sluttpakker som er innvilget. De har ikke klart å få alle årsverkene som skal bort, ved hjelp av sluttpakker, men det er flere som har søkt og fått enn man trodde, sier Viktor Sæther, leder av LO Finans Postkom.
KOsTBAR OMsTILLINg. I følge kvartalsrapporten for 1. kvartal, hadde banken Restrukturer