Utdanning
23.02.2017
Bodø får både ungdomsskole og videregående skole i regi av Norges Toppidrettsgymnas (NTG). Det skjer etter at kommunen bommet på to klagefrister. Følg Utdanningsnytt på Facebook!
Nå planlegger skolen å etablere seg i Bodø fra høsten 2018, ifølge skoledirektør Pia Elverhøi. Avisa Nordland skriver i at bystyret i Bodø sa nei til ungdomsskole fordi de fryktet forskjeller i samfunent ved foreldrebetaling, og at det ville ha økonomiske konsekvenser for kommunen.
Les merDa Utdanningsdirektoratet godkjente søknaden, bestemte kommunen seg for å anke, men det skjedde to måneder etter fristen. Dermed ble anken avvist. Men kommunen hadde en mulighet til å klage på dette. Nå er også den fristen ute uten at kommunen har levert noen klage, bekrefter Ø


































































































