Terje Melaas (44) er i barnehagesektoren kjent som en av lekens fremste talspersoner.
Han jobber som høgskolelektor ved Høgskolen i Sørøst-Norge og har skrevet bøkene Improvisasjonsblikk i barnehagen, Blikk for lek i barnehagen, Kampen om leken og Se meg, jeg vil leke.
I mars i år ble han i tillegg presentert som lekeombud i Læringsverkstedet. Der skal han fungere som inspirator og lekementor for Læringsverkstedets 5.000 ansatte.
- Vi er opptatt av å vise barnehagene og våre ansatte at vi tar leken på alvor og at barna skal ha gode rollemodeller når det gjelder lek. Leken er ikke bare noe som hører barna til, sier Marit Rasmussen som er leder for marked og kommunikasjon i Læringsverkstedet.
Fra øverste hylle
Rollen som lekeombud innebærer ikke at Melaas er ansatt i Læringsverkstedet. Han er leid inn og vil bidra på mange forskjellige arenaer, blant annet pedagogsamlinger, regionsamlinger og ledersamlinger.
Marit Rasmussen er svært fornøyd med å få en mann som Terje Melaas med på laget. H


































































































