Dagligvarehandelen
21.10.2025
Rema-kjøpmann Per Gunnar Ellefsen synes det er viktig å ha andre interesser enn bare butikkdrift. Nå har han fått med seg et helt arbeidslag av Rema-folk i Rema Winemakers. De produserer sin egen vin - og kanskje blir de også bedre kjøpmenn av det.
Det må brukes manuell kraft når vindruene skal kvernes på vinmakeriet Penessi i Moss. Kjøpmannskollegaene fra Vestre Østland bytter på å sveive kverna. Kverning er første trinn i produksjonen. I mai neste år skal til sammen 400 flasker være ferdig tappet med egen etikett. Og hele arbeidslaget er enige om at det skal stå Rema Winemakers på etiketten.
Teamleder og primus motor er Per Gunnar Ellefsen, kjøpmann på Rema 1000 Stokke. Han har drevet med vinproduksjon i over 30 år, og har reist til Moss for å lage sin egen vin hvert år siden tilbudet åpnet i 2020. Flere kjøpmannskollegaer har kommet til, og i år er de for første gang en ren Rema-gjeng som produserer vin sammen. Den består av ni kjøpmenn og en NK fra region Vestre Østland, samt to på kjedekontoret.
20 tonn druer
Vinproduksjonen er praktisk arbeid, men også opplæring. Deltakerne lærer alle de ulike stegene i vinproduksjon av produksjonssjef Luca Pennesi. Kverningen fant sted i september. I månedsskiftet oktober/ november blir det pressing, og rundt års
Gå til medietTeamleder og primus motor er Per Gunnar Ellefsen, kjøpmann på Rema 1000 Stokke. Han har drevet med vinproduksjon i over 30 år, og har reist til Moss for å lage sin egen vin hvert år siden tilbudet åpnet i 2020. Flere kjøpmannskollegaer har kommet til, og i år er de for første gang en ren Rema-gjeng som produserer vin sammen. Den består av ni kjøpmenn og en NK fra region Vestre Østland, samt to på kjedekontoret.
20 tonn druer
Vinproduksjonen er praktisk arbeid, men også opplæring. Deltakerne lærer alle de ulike stegene i vinproduksjon av produksjonssjef Luca Pennesi. Kverningen fant sted i september. I månedsskiftet oktober/ november blir det pressing, og rundt års


































































































