Båtmagasinet
08.03.2021
Luksusbåt-markedet er i vekst. Princess Yachts Norway dobler salget av nye båter i år sammenlignet med i fjor. Også daycruisere selger så det suser, men svak krone gjorde livet surt for enkelte i fjor.
Ifølge administrerende direktør Benny Martinsson solgte Premium Yachts Scandinavia i 2020 båter for over en halv milliard svenske kroner. Dette dreier seg om i alt 101 båter fordelt på Norge, Sverige og Danmark, hvorav 24 nye Princess-båter og 77 brukte båter.
- Vi vil se flere nye skjønnheter i den norske skjærgården til sommeren, sånn som Princess V40, F45, F50, V55, F62 og S66, sier Martinsson til Båtmagasinet. Også Nautic Norway melder om god vekst i luksusmarkedet. Selskapet f
Gå til mediet- Vi vil se flere nye skjønnheter i den norske skjærgården til sommeren, sånn som Princess V40, F45, F50, V55, F62 og S66, sier Martinsson til Båtmagasinet. Også Nautic Norway melder om god vekst i luksusmarkedet. Selskapet f


































































































