- Helse Bergen anker ikke saken, bekrefter styreleder Svein Gjedrem, som ikke til utdype om det har kommet fram kritikk mot helseforetakets behandling av saken. Da den var oppe sist var det forlukkededører.
Fungerende universitetsdirektør, Tore Tungodden, bekrefter det samme for Universitetet i Bergen sindel, skriver På Høyden.
Dampveivalser
- Det har vært plagsomt gjennom disse fire årene. Jeg har vært stresset, ogi perioder hatt elendig nattesøvn. Når to slike dampveivalser ruller imot deg, og du forteller dem hvordan ting henger sammen, men de ikke hører på det, så blir du ganske oppgitt, sier Gulsvik om måten han har blitt møtt av Helse Bergen og UiB, og særlig direktørene Eivind Hansen og Kjell Bernstrøm, som har hatt ansvarforopprydningen.
Etter at motpartene har bestemt seg for ikke å forsøke å anke til Høyesterett, kan Gulsvik slappemer av. Men han har fått livet sitt vrengt de siste årene, blant annet ved at hans tidligere arbeidsgivere har gått gjennom eposten hans mange år tilbake i tid, og undrer seg over måten en arbeidstaker i over 30 årblirivaretatt.
Inntektfrapublikasjoner
- De har gått gjennom Gud vet hvor mange eposter, uten å spørre meg,sierGulsvik.
Men Helse Bergen og UiB mente at den pensjonerte forskeren skulle betale dem 4,7 millioner kroner pluss renter, endte saken med full seier for Gulsvik: Motparten skylder han mellom 1,2 og 1,3 millioner kronerplussrenter.
De vet hva mitt bankkontonummer er, og kan beregne rente, så jeg regner med at deta


































































































