Arkitektnytt
14.10.2022
- Jeg har hatt lyst til å vise fram og spekulere rundt koblingen mellom arkitekturen man tegner i det daglige, og den konseptuelle tegningen, som jeg tror alle arkitekter i prinsippet har lyst til å drive med.
Det sier Guiomar Oliveira, arkitekt i Grape Architects. Fredag 14. oktober, one night only, stiller hun ut en serie med sine egne tegninger i kontorets lokaler. Ved siden av å jobbe som arkitekt har Oliveira jobbet mye med konseptuell tegning, og har også stilt ut arbeidene sine tidligere.
Les merHun understreker imidlertid at hun er arkitekt, ikke kunstner. Og tegningene står ikke i direkte forhold til mitt hverdagsliv som arkitekt.
Utstillingen består av 33 tegninger, samt en videointallasjon som viser hva inspirasjonen bak tegningene er. Til åpningen kontaktet Oliveira to personer som har vært i bransjen lenge, Jon Rønning og Jan Digerud, som kommer for å fortelle om sitt forhold til det å tegne.
Selv om hverdagen som arkitekt blir stadig mindre kreativ, er det egentlig et intimt forhold mellom det å tegne og det å jobbe som arkitekt, påp


































































































