Advokatbladet
15.12.2021
Budsjettforliket ga en økning i salærsatsen på 22 kroner timen, økt samlet reisesalær på 21 millioner kroner, og en økning i fri rettshjelp-potten på 100 millioner kroner. Ikke nok for å avblåse aksjonen, mener Advokatforeningen.
Et sentralt punkt i våre krav er forhandlingsrett og et system som sikrer bærekraft for rettshjelpsordningen over tid, sier Advokatforeningens leder Jon Wessel-Aas.
Regjeringen kan når som helst inngå en avtale om forhandlingsrett med Advokatforeningen, og må ikke nødvendigvis gjøre dette som en del av budsjettprosessen, mener foreningens hovedstyre, som drøftet aksjonen på et møte den 3.desember.
- Også salærsatse
Gå til medietRegjeringen kan når som helst inngå en avtale om forhandlingsrett med Advokatforeningen, og må ikke nødvendigvis gjøre dette som en del av budsjettprosessen, mener foreningens hovedstyre, som drøftet aksjonen på et møte den 3.desember.
- Også salærsatse


































































































