AddToAny

125 år og like ung

125 år og like ung
I dag begynner Ran Seilforening på sitt 126. år. I går, 13. mars, var det 125 år siden en av landets for tiden mest markante seilforeninger ble stiftet.
Ran Seilforening er en av landets eldste seilforeninger og en av 16 gjenværende seilforeninger som ble stiftet på 1800-tallet. Foreningen het opprinnelig Båtlaget Ran, men skiftet navn til Ran Seilforening for drøye ti år siden.

125-års dagen ble markert i foreningens klubbhus på stiftelsesdagen. Den store jubileumsfesten finner imidlertid sted 18. mai. Da vil også foreningens jubileumsbok, forfattet av Jon Amtrup, bli presentert.

Moderne seilforening

Sine 125 år til tross; Ran Seilforening viser seg til stadighet som en livskraftig, foroverlent og moderne seilforening. Foreningen har siden jolleseilingen kom til Norge for fu

Les mer

Flere saker fra SEILmagasinet

I forrige uke testet World Sailing ulike joller som klasse som enmannsjolle for kvinner og menn for OL i Paris 2024.
article_web SEILmagasinet 18.03.2019
For den virkelig seilerinteresserte vil foredraget om det norske America's Cup være båtustillingens høyedpunkt.
article_web SEILmagasinet 18.03.2019
Etter 3. plassen i Bacardi Cup har Eivind Melleby og Josh Revkin tatt førsteplassen på Starseilernes ranking.
article_web SEILmagasinet 15.03.2019
Thorleif Thorleifsson har oppdaget det enkle båtlivet med en 23-fots trimaran.
article_web SEILmagasinet 15.03.2019
Spirit 44E er bygget for å imponere. Det blir en båt hvor det meste av positive verdier blir ivaretatt.
article_web SEILmagasinet 14.03.2019

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batliv bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten golferenno gravplassen gullur handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalen journalisten juristkontakt kampanje khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt musikkultur natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse psykologiskno religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sno-ski sykepleien synkron tannhelsesekreteren teknisk-ukeblad Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt