Khrono
21.06.2023
Kommentarfeltene har kokt etter stolsaken ved Høgskulen på Vestlandet.
Sist uke skrev Khrono om førstelektor Ellen Birgitte Johnsrud ved Høgskulen på Vestlandet som opplevde at den private kontorstolen hennes ble fjernet fra kontoret hennes.
Les merDet viste seg at det var representanter fra høgskolen som hadde låst seg inn på Johnsruds og andre ansattes kontorer og fjernet både stoler og bord.
Direktør for økonomi og arealforvaltning, Helge Skulstad, uttalte blant annet at det er problematisk om alle vitenskapelig ansatte skal ha store mengder litteratur tilgjengelig og lagret på arbeidsplassen. Han viste også til at HVL arrangerer såkalte rusken-aksjoner, der ansatte tar en opprydding før sommerferien.
I tillegg til at Khrono omtalte saken, skrev også Johnsrud et eget meningsinnlegg om det som hadde skjedd.
Reaksjoner
I etterkant av at saken ble kjent gjennom media, har det kommet mange reaksjoner på sosiale medier.
- Wow! Har HVL kas


































































































