Hus & Bolig
19.11.2018
For kort tid siden var det en professor ved Universitetet i Bergen som mente at folk måtte flytte hvis de hadde vært utsatt for flom flere ganger.
Han mente været fremover bare ville bli våtere og villere, og at det nesten er umulig å sikre seg mot flom dersom man bor på et sted som ofte blir oversvømt. I rasutsatte områder kan sikringskostnadene bli enorme.
Så lett er det ikke å flytte fra gård og grunn det har bodd mennesker på gjennom generasjoner. Sterke følelser til hjemplassen er én ting, men hvem i all verden vil kjøpe husene disse menneskene bor i? Ingen, selvfølgelig. NVE har slått fast
Gå til medietSå lett er det ikke å flytte fra gård og grunn det har bodd mennesker på gjennom generasjoner. Sterke følelser til hjemplassen er én ting, men hvem i all verden vil kjøpe husene disse menneskene bor i? Ingen, selvfølgelig. NVE har slått fast


































































































