Utdanning
10.03.2017
«Hvem skal rydde i naturen? » spør barna på avdeling Frosken hver gang vi går på den koselige stien ved Bingedammen. «Det må vi gjøre», svarer en av femåringene. «For her kan jo ikke søppelbilen kjøre». Vi har med oss poser som barna putter papir og flasker og annet småskrot oppi.
Alle nikker og er enige. Så mens vi rusler av gårde, gleder barna seg over at det er is på Bingedammen. De får lov til å kaste steiner på isen, og de fryder seg over å se steinene skli av gårde på den glatte isflaten. Målet for turen er bålplassen vår i enden av dammen.
Omtrent når vi har gått
Gå til medietAlle nikker og er enige. Så mens vi rusler av gårde, gleder barna seg over at det er is på Bingedammen. De får lov til å kaste steiner på isen, og de fryder seg over å se steinene skli av gårde på den glatte isflaten. Målet for turen er bålplassen vår i enden av dammen.
Omtrent når vi har gått


































































































