Bondebladet
15.10.2026
KSL er et pengesug. De pengene kunne gått til veterinærene som reiser rundt, sier melkebonde Kjell Arne Johansen. YTRING
Kjell Arne Johansen er melkebonde i Tingvoll, og mener KSL er et dyrt og unødvendig system for landbruket. KSL er landbrukets internrevisjon, men Johansen mener det ville være bedre om staten tok seg av inspeksjon på gårdene.
Jeg er enig i at vi trenger en type inspeksjon, vi må se på maten og mattrygghet og dyrevelferd. Nå er det veterinærer som kommer og i fjøset og ser på dyrevelferden. Det er annerledes, synes jeg, for de er fagfolk og vet hva de skal se på, sier han.
Vil ha veterinærer
Johansen fikk i 2022 utdelt Sølvtina for å ha levert elitemelk i nærmere 5500 dager sammenhengende. Den deles ut av Tine, og det vil si at melka fra alle leveringer i 1
Gå til mediet Jeg er enig i at vi trenger en type inspeksjon, vi må se på maten og mattrygghet og dyrevelferd. Nå er det veterinærer som kommer og i fjøset og ser på dyrevelferden. Det er annerledes, synes jeg, for de er fagfolk og vet hva de skal se på, sier han.
Vil ha veterinærer
Johansen fikk i 2022 utdelt Sølvtina for å ha levert elitemelk i nærmere 5500 dager sammenhengende. Den deles ut av Tine, og det vil si at melka fra alle leveringer i 1


































































































