Han er foruten å være leder av NTNUs Utvalg for likestilling og mangfold prodekan for forskning ved Fakultet for naturvitenskap.
Jobbpress og inntrukket ferierett
UA skrev tirsdag at ulike fakultet har ulike ordninger når det gjelder permisjoner, fravær i forbindelse med barnehagestart, syke barn eller ammefri. Representanter for de midlertidig ansatte ga flere eksempler på at ansatte opplever ren uvilje fra enkelte arbeidsgiveres side. Det kan være i forhold til å forlenge permisjon i forbindelse med spesielle forhold rundt fødsler. Det fortelles om jobbpress selv om man er i permisjon, eksempelvis at folk i perm er tvunget til å ta undervisning. Stipendiater med flere fødselspermisjoner har sakket akterut lønnsmessig, og enkelte arbeidsgivere skal ha forsøkt å trekke inn ferie opparbeidet i fødselspermisjon.
Ofte komplekse forklaringer
- Jeg vil gjerne ha det dokumentert at det virkelig er en slik variasjon, det overrasker meg i tilfelle. Samtidig, er det nok krevende for personalavdelingene rundt om å være helt klare på hva som er riktig praksis, sier Grande.
Han sier det er ofte er mange faktorer som spiller in


































































































