AddToAny

SEILFORENINGENES NYTTÅRSØNSKER: DRØBAKSUND SEILFORENING: Drømmen er å pusse opp seilerhytta

SEILFORENINGENES NYTTÅRSØNSKER: DRØBAKSUND SEILFORENING: Drømmen er å pusse opp seilerhytta
- En ønskedrøm ville være å kunne modernisere seilerhytta vår, og at 2017 var året da vi kunne starte dette arbeidet, sier Knut Selliken, leder av Drøbaksund Seilforening. - Ja, vi er heldige i Drøbaksund Seilforening som har seilerhytta!
Den et naturlig samlingspunkt for all vår aktivitet. Lokalene gir oss mulighet til å gjennomføre de fleste av foreningens møter og kurs, sier Knut Selliken.

Seilerhytta ligger på Husvikholmen i Drøbaksundet og beliggenheten er, ifølge Selliken, perfekt i forhold til fjorden. Hytta begynner imidlertid å dra på årene og behovet for oppgradering har begynt å melde seg. Bygget kan ikke lenger karakteriseres som tidsriktig.

- Spesielt gjelder dette garderobe- og toalett-fasilitetene, påpeker han, og legger til at foreningen ved større arrangementer er helt avhengig av det gode samarbeidet de har med Vindfangerbukta Båtforening.

Dette bifalles av en kommentar på Facebook-siden til Drøbaksund Seilforening:

- Bedre dusj- og garderobefasiliteter, skriver Kåre Føyen om hva han mener er ønske nummer én for 2017.

- I en ideell verden ville vi gjerne ha kunnet tilby de ulike treningsgruppene våre bedre garderober og sanitæranlegg. En ønskedrøm vill være å modernisere seilerhytta og vi arbeider med en visjon om hvordan dette skal kunne realiseres. Det beste som kunne skje foreningen i 2017, ville være at vi fikk hull på denne byllen og kunne starte arbeidet i retning av dette langsiktige målet, sier Selliken om hva so

Les mer

Flere saker fra SEILmagasinet

For 15 år siden tittet danske Henrik Hansen på en brukt Granada 27, en båt populær i Danmark og i Norge. Den gangen måtte ut med ca 100 000 danske kroner for en slik båt.
SEILmagasinet 28.09.2023
Idag har det vært lette vinder over Sardiniakysten og resultatene fra Gullpokalen er snudd opp ned. Best gikk det for Kristian Nergaard, Johan Barne og Trond Solli-Sæther som med to 2.
SEILmagasinet 27.09.2023
Det er 22 båter nominert til Årets båt i Europa, og ti av dem er samlet i La Rochelle, Frankrike. Her blir det en interessant samling av nyheter, båter du kan lese mer om i tiden fremover.
SEILmagasinet 27.09.2023
Den populære Waka Waka-sommerleiren på Steilene over seks uker har også hatt stor aktivitet.
SEILmagasinet 27.09.2023
Eivind Melleby og mannskapet Joshua Rivkin (USA) er bortskjemt med topplasseringen i VM for Starbåter. I de siste verdensmesterskapene har duoen gull, sølv og bronsemedaljer fra henholdsvis 2017, 2018 og 2019.
SEILmagasinet 26.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt